AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

‘’Çöpe Çöple Çözüm’’ temasıyla düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvasında PAGÇEV de Jüri Olarak Yer Aldı

Bilim Kahramanları Buluşuyor, 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin katılım gösterdiği, dünyada 80 ülkeden 25.000 in üzerinde takımın katıldığı, FIRST LEGO League (FLL) isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağıdır. Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen turnuvanın bu yıl ki konusu ‘’Çöpe Çöple Çözüm’’dü. Takımlar, 18 yaş üstü gönüllü koçlarının ve danışmalarının yardımıyla özverili bir hazırlık aşamasından sonra, kendilerine verilen görevleri turnuva masası üzerinde tasarlanan robot programlarla tamamladılar. Bilim, sanat ve teknoloji konularında yaptıkları sunum ve paylaşımlarla da eğlenceli deneyimler yaşadılar.
PAGÇEV olarak, bu yıl turnuvada jüri olarak görev aldık. Çocuk ve gençlerin, yarışmalarda gösterdikleri performanslar bizler için de heyecan verici oldu. Ortaya çıkan eşsiz fikirler ile gençlerimizin geri dönüşüm konusuna ne kadar duyarlı olduklarını bir kez daha görmüş olduk.

Ortaya koydukları projelerler birbirleri ile kıyasıya yarışan öğrenciler, gün sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde heyecanı dorukta yaşadılar. Ödül kazanan takımlar yurtdışında düzenlenecek olan final turnuvasına katılmaya hak kazanmış oldular.