AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

PAGÇEV - REW İstanbul Fuarında Sizlerleydi..!

TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Avrasya’nın lider Çevre Teknolojileri buluşmasına, bilet yerine “çöp” ile girildi…

İFO Fuarcılık tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” alanlarında 2015’in en yeni ürün, teknoloji ve uygulamalarına ev sahipliği yaptı. Yurt içi ve yurt dışından 12 bin profesyonelin ziyaret ettiği REW İstanbul’da, ilki geçen yıl gerçekleştirilen “Atık Bilet” uygulaması bu sene de tekrar ediliyor. “Kaynağında ayrıştırma yoluyla sıfır atık” hedefine dikkat çekmeyi amaçlayan uygulama ile, ziyaretçilerin yanlarında getirecekleri cam, plastik veya kağıt atıklar, fuara giriş bileti yerine geçti. Organizasyona, 27 ülkeden 300’e yakın firma katılım gerçekleştirdi.

Sürdürülebilir çevrenin geleceğini bugünden şekillendiren teknolojiler, 11. kez REW İstanbul 2015’te tekrardan sergilendi. İFO Fuarcılık tarafından ilki 2005 yılında gerçekleştirilen organizasyon, alanında Avrasya’nın en önemli çevre buluşması olarak kabul ediliyor. Milyarlarca dolarlık büyük bir pazara hitap eden REW İstanbul, yalnızca ticari bir etkinlik olmanın da ötesinde, yıllardır süregelen eş zamanlı konferans ve programlarıyla da sektörün gündemlerine yön veriyor.

REW İstanbul 2015, yeni yasal düzenlemelerle hareketlenen çevre teknolojileri pazarında yılın en önemli buluşması oldu.

“Ulusal Geri Dönüşüm Strateji ve Eylem Planı, yeni Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve yeni Atık Yönetimi Yönetmeliği ile birlikte, Türkiye’de çevre teknolojileri sektörü çok daha hareketli bir pazar halini alacak” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, çevre yatırımları konusunda yasal yükümlülük sahibi tüm muhatapların, ihtiyaç duydukları bilgiye ve yeni teknolojilere, 11-12-13 Haziran tarihlerindeki REW İstanbul’da ulaşabileceğini söyledi. Aytemur, “Bu yıl 11.’si düzenlenen fuar; üretimlerinden ötürü çevre yatırımı yapmakla yükümlü KOBİ’ler, ağır sanayi kuruluşları, atıkların yönetimi konusunda sorumluluğu bulunan belediyeler, Organize Sanayi Bölgesi yönetimleri, çevre teknolojileri konusunda makine ve ekipman ürüten firmalar ile bu alanda iş kurmayı planlayan yatırımcılar için yılın en önemli buluşması olacak” dedi.